Kdo jsme?

    Letní tábory v Kadově u Blatné mají svou dlouholetou tradici. Osada několikrát změnila majitele a letní tábor organizátora. Posledních několik let, se letní tábory konají pod záštitou Sdružení rodičů a přátel školy při základní škole J. A. Komenského v Blatné. Osada tábora dnes patří blatenským hasičům a spolupráce se zdá být ku prospěchu věci, i přesto je vždy prostor pro zlepšování.

    Za dobu fungování této osady jí prošlo bezpočet generací – vše začalo pravděpodobně pionýrskými několika běhovými tábory, přes tábory skautské až po současnou podobu. Nyní s námi jezdí děti a mládež od 6 do 15 let – což je velký věkový rozptyl, ale zároveň skutečná výzva pro všechny vedoucí. Stejně jako účastníci letního tábora, tak i vedoucí si jedou tábor užít, prožít a chtějí se něco naučit. To jsou vždy tři hlavní body, kterých se při organizaci držíme a k nim přidáváme ještě bod čtvrtý – bezpečnost!

    Současná sestava vedoucích - dobrovolníků pořádá tábor v Kadově již 13. rokem – samozřejmě s různými obměnami a doplňováním stavu. Někteří z nás i déle. Práci s dětmi, plánovaní a organizaci letních táborů mnozí z nás věnují významnou část své dovolené i ostatní volný čas. Příprava a plánovaní je nedílnou součástí letních táborů a samotná akce pak už jen prověří, nakolik jsme byli úspěšní.

    I přesto, že tým je složený z lidí různorodých povah a vzdělání, dobře se doplňují a držíce se hesla „ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc“, do sebe vše postupně zapadá. Další výhodou je, že všichni vedoucí si letním táborem v Kadově prošli, a tak čerpají nejen ze zkušeností současných, ale i minulých. Pokračujeme v určitých tradicích, jen se je snažíme osvěžit a držet krok s dobou.

    V roce 2012 se do organizace tohoto tábora zapojí DDM Blatná a Centrum kultury a vzdělávání v Blatné. Tyto organizace se zabývají volnočasovými aktivitami pro děti a mládež.  Spolupráce těchto subjektů umožňuje další rozvíjení tvorby a poskytnutí většího zázemí nejen pro tuto akci, ale i jiné projekty (např. víkendové akce). Více se o těchto organizacích můžete dozvědět na www.ddmblatna.cz


UA-29613054-1